Przemysław Piotrowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich autorów. Nie napisał może wielu książek, ale te kilka sztuk jest tak dobrych, że naprawdę warto je poznać. W ostatnim czasie o tym autorze na nowo zrobiło się głośno, ponieważ doszło do publikacji Pakiet: Pietno/Sfora/Cherub od Tania Książka. Trzy książki o Igorze Brudnym zostały wydane w jednym pakiecie. Warto je poznać, ponieważ dzięki nim można zapewnić sobie doskonałe emocje na długi czas. Ale nie tylko te książki warto poznać. Na uwagę zasługują również inne jego książki.

“Droga do piekła”

John Pilar był amerykańskim żołnierzem i wiernie służył swojemu krajowi. Pewnego dnia został postawiony w stan oskarżenia, ponieważ zamordował on swoją rodzinę w wyjątkowo bestialski sposób. Wyrok – kara śmierci. Kara zostaje wypełniona poprzez podanie skazanemu zabójczej mieszanki w strzykawce. O dziwo, po tym zabiegu John Pilar budzi się, ale już po drugiej stronie, gdzie czuć tylko i wyłącznie smród siarki. Z kolei Lukas, młodszy brat Johna, nie wierzy w to, że jego brat mógł popełnić tak makabryczną zbrodnię. Decyduje się na poprowadzenie własnego śledztwa, aby udowodnić, że ma rację. Pomaga mu w tym Rose parker – młoda dziennikarka. Wspólnymi siłami odkrywają, że naczelnik więzienia, gdzie siedział John ma dużo na sumieniu. Wraz z kolejnym tropem Lukas i Rose odkrywają wiele bardzo niebezpiecznych tajemnic. Czy wyjdą cało z tego śledztwa? Bohaterowie przekonają się, że nie wszystko jest tak piękne jak wszystkim się wydaje i czasem piekło wydaje się nawet bezpieczniejszym miejscem.

“Kod Himmlera”

Debiutancka powieść Piotrowskiego, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Połączenie czasów historycznych z tym co dzieje się w czasach obecnych. W okolicy norweskiej stacji Troll na Ziemi Królowej Maud dochodzi do odkrycia, które może wstrząsnąć nie tylko światem naukowym, ale również pozostałą częścią społeczności. Do tego w Oslo dochodzi do morderstwa jednego z najbardziej cenionych pracowników naukowych. W Polsce pewien dziennikarz odnajduje stare dokumenty, które jego dziadek znalazł w kompleksie Olbrzyma w Górach Sowich. Z ich treści dziennikarz dowiaduje się czegoś bardzo interesującego i postanawia rozwikłać zagadkę? Tylko co to może mieć wspólnego z tym, co wydarzyło się w 1943 roku i dwa lata później? Jak historia może wpłynąć na czasy współczesne? Już w swojej debiutanckiej książce Przemysław Piotrowski zadbał o to, aby emocje nie opadły od samego początku do samego końca.